Login
18/11/2019
Polecamy

CZARNY PAS
To już PIĄTY czarny pas w Naszym Klubie!!!

W dniu 22 lutego 2014 roku podczas intensywnego treningu zimowego w Masa Katsu Dojo pod okiem senseia Koyanagi  Shunichiro (6 dan aikikai)
Beata Bobrowska zdała pomyślnie egzamin na stopień mistrzowski 1 DAN (Shodan). To już czwarta osoba z Mrągowskiego Klubu Aikido i Samoobrony, która pod okiem sensei Rafała Łukaszewskiego (3 Dan)  przygotowała się do egzaminu mistrzowskiego i pomyślnie go zdała.

GRATULACJE!!!!
Trenujemy i pomagamy innym.
Członkowie naszego Klubu AIKIDO i Samoobrony, odwiedzili małych pacjentów z Oddziału Hematologiczno – Onkologicznego Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.
W ramach nawiązanej współpracy z Fundacją Spełnionych Marzeń w dniu 08 grudnia przygotowaliśmy na szpitalnym oddziale niecodzienny pokaz dla małych pacjentów.
W czasie pokazu zaprezentowaliśmy czym jest AIKIDO, jaką bronią posługujemy się w czasie zajęć, jak wyglądają podstawowe techniki samoobrony. Dzieci zadowolone z wizyty tak niecodziennych gości zadawały mnóstwo pytań związanych z tym stylem walki.
Bezpośrednią motywacją do udziału w tym innym niż wszystkie pokazie, było to, że pacjentką oddziału jest mała Wiktoria z Mrągowa.
Wiktoria do czasu wykrycia u niej białaczki, sama aktywnie uczestniczyła w treningach najmłodszej grupy naszego Klubu AIKIDO.
W planach naszego Klubu jest przygotowanie na początku przyszłego roku specjalnego pokazu i treningów otwartych połączonych z kwestą na rzecz Wiktorii.

Zdjęcia ze spotkania w w galerii.
Staż AIKIDO u senseja Shigemi Inagaki Shihan 8 DAN Aikikai

 

W dniach 23 – 24 marca w hali widowiskowo sportowej w Złotowie odbył się staż z Shigemi Inagaki Shihan 8 DAN Aikikai. W spotkaniu uczestniczyła również grupa z naszej Mrągowskiej Sekcji AIKIDO i Samoobrony.

Spotkanie z tak znamienitym shihanem z Japonii było okazją do poznania nowych technik wykorzystywanych w aikido, szczegółów ich wykonywania oraz zapoznania się z technikami wykonywanymi przy pomocy broni
(jo i boken).

Seminarium było okazją do poznania ludzi ćwiczących w innych klubach i stowarzyszeniach. W spotkaniu w Złotowie wzięło udział 260 uczestników z 7 krajów. Reprezentowali oni 3 federacje oraz 32 kluby aikido.

Organizatorem seminarium był Złotowski Klub AIKIDO oraz Burmistrz Miasta Złotowa.

 

ONE WAY ONE LIFE
W dniu 11 stycznia 2013 roku w hali widowiskowo-sportowej w mrągowie odbyła się  impreza harytatywna pod nazwą "One way one life", podczas której zbierano środki na rehabilitację Remika Kowala, który ucierpiał w wypadku motocyklowym.

Nasz Klub włączył się w organizację tej ciekawej i niezmiernie ważnej imprezy.
Poniżej Kilak zdjęć z naszego występu podczas imprzy.

Zdjęcia pochodzą ze strony www.mragowo.wm.pl, autor zdjęć - Mateusz Klimek

sensei Rafał
Pokazy AIKIDO podczas otwarcia nowej hali sportowej
W dniu 28 października 2012r. odbyło sie uroczyste otwarcie nowej hali sportowej wraz z kompleksem boisk w Mragowie przy Zespole Szkół nr 1. Oprócz części oficjalnej związanej z otwarciem obiektu, organizatorzy zaplanowali równeż pokazy sportowe. Jednym z głównych i najciekawszych punktów programu, były pokazy Mragowskeij Sekcji AIKIDO i Samoobrony. Ponad 50 członków naszej sekcji przedstawiło swoje umiejętności z podziałem na 4 grupy. Dzieci, Juniorzy, dorośli i hakamy.
Po naszych pokazach odbyły sie także turnieje siatkówki, piłki koszykowej i nożnej.

Zdjęcia - Mariana Modzelewskiego
Nasi na Mrągowskim Finale WOŚP
Jak co roku w pierwszy weekend stycznia w całym naszym kraju gra Wielka Orkiestra Światecznej Pomocy - Jurka Owsiaka.

I tym razem nasz klub włączył się w organizację prac Mrągowskiego Sztabu WOŚP. Członkowie naszego klubu pokazali swoje umiejętności podczas koncertu organizowanego w mragowskim CKiT.

Poniżej kilka zdjęć Mariana Modzelewskiego z naszego pokazu.
Nasza ekipa na stażu u senseja Christiana Tissiera
W dniach 5-6 listopada br. nasza dwunastoosobowa delegacja uczestniczyła w organizowanym w Poznaniu stażu aikido, na który zaproszony został sensei Christian Tissier (7 DAN) Francja.
Seminarium w Olsztynie
W dniach 28 - 30 paździenrnika na Olsztyńskim basenie przy ul Głowackiego 27, odbyło sie seminarium organizowane przez AAI-Polska z SHUNICHIRO KOYANAGI sensej (5 DAN) Aikido Kobayashi Dojos, Japonia.

Na seminarium gościła również nasza Mragowska ekipa. Żałujcie, że was tam nie było:)

Zapraszamy do galerii, gdzie możecie obejżeć zdjęcia z olsztyńskiego seminarium.
II Festiwal Sztuk Walki w Mrągowie za nami
W pierwszą sobotę października, firma Resport Mazury oraz nasz Mrągowski Klub AIKIDO i Samoobrony, zaserwowaliśmy mieszkańcom Mrągowa wspaniały pokaz wschodnich sztuk walki podczas ”Fighting Festiwal - II Festiwal Sztuk Walki”.


fot. - Paweł Krasowski